Ez a játék egy mindenki által könnyen elkészíthető memória fajáték! A memória kockák képeit összepárosítva kiváló fejlesztő játék 1-2 éves gyermekünknek. A kisebbeknek is remek játék, hiszen építhet belőle tornyot vagy szétpakolhatja őket, szájába veheti, mégsem tudja lenyelni, közben játszva tanulja meg az egyszerű formák, alakzatok neveit, amik a kockákon szerepelnek.
Idősebb gyerekek (1-2 évesek) már meg tudják keresni a párokat. Természetesen a kockák nincsenek lefordítva, hanem láthatja az összes képet és azok közül kell kiválasztania az egymáshoz illőket. A 2-3 éveseknek már le lehet fordítani a kártyákat arccal a föld felé. Egyet-egyet felfordítva próbálják meg megtalálni a párokat. Ezzel a kis képekkel sok mindent meg lehet tanítani a piciknek. Készíthetsz olyan fajátékot, amin csak színek vannak vagy olyat, amelyen számok, de lehet ráfesteni apró állatfigurákat, alakzatokat, növényeket, autót, buszt, bármit, amit szeretnél, határt igazán csak a képzeleted szabhat. Légy kreatív! Használd a fantáziádat! Emlékezz vissza a gyermekkorodra, neked mik voltak a kedvenc figuráid.
Lássunk neki!
- 0,5 cm vastag falemez
- festék (Fontos, hogy ne tartalmazzon mérget. Festékboltokban kérj tanácsot az eladótól, milyen lazúrt, festéket javasol a játékhoz.
- favédő lazúr
Szerszámok:
- ecset
- hegesztő ceruza
- ceruza 4-5B vagy ácsceruza
1. lépés
Vágj ki 0,5cm vastagságú 5 cm x 5 cm négyzeteket a falemezből. Figyelj rá, hogy minimum 5 cm-es oldalhosszúságú legyenek a négyzetek, hogy a picik ne tudják lenyelni.
Nem vagy asztalos? Nincs otthon megfelelő szerszám? Semmi baj! Hobbiboltokban lehet kapni előre gyártott, natúr fakockákat, illetve ha elmész egy asztaloshoz, ő is olcsón megcsinálja neked.
2. 2. lépés
Rajzold meg ceruzával az alakzatot a négyzetekre! Fontos, hogy ceruzával dolgozz, mert csak így tudod javítani, ha elrontod az alakzatot. Használj 4B-5B ceruzát vagy a barkács áruházakban kapható ácsceruza is megteszi.
Mielőtt kifestenéd, hasznos lehet, ha egy hegesztő ceruzával (800-900 Ft-ért kapható) átrajzolod a körvonalakat, így jobban fog látszódni a kontúr. Ez természetesen csak opcionális, nem kötelező, nyugodtan kihagyhatod ezt a lépést. (A hegesztő ceruzával óvatosan, mert nagyon forró. Csak akkor dolgozz vele, ha nincs a közeledben gyerek, nehogy egy óvatlan pillanatban odanyúljon és megégesse magát.)
3. lépés
Fesd ki az alakzatodat! Használj olyan festéket, ami nem tartalmaz ólmot, mérget. Nem muszáj kifestened, elhagyhatod ezt a lépést. Az égetett körvonalú natúr fa is nagyon szép, ez ízlés dolga.
Kész vagy! Most pedig kezdődjön a tanulás!
Tárolási tipp- Ha már gyermeked megunta, ne dobd ki a játékot. Másnak még nagyon jó lehet ez a játék. Varrj egy szép kis zsákot, tedd bele a kockákat és ajándékozd oda valakinek. Ha nem tudsz varrni vagy csak nincs rá elég időd, vagy túl lusta vagy hozzá, akkor vegyél egy pici zsákot, ládikát és abba tedd.