Készíts saját kezűleg építőkockákat maradék fából! Rengeteg pénz tudsz megspórolni. Menj el egy asztalos üzembe vagy faáruházba és kérdd el a maradék fákat. Sok helyen ingyen odaadják. Ám azt feltétlen említsd meg, hogy játékot készítesz belőle, így csak azokat a fadarabokat adják oda, amiket nem kezeltek le előtte vegyszerre. Nem baj, ha különböző anyagú és méretű faáruból készíted a játék szettet. Sőt! A gyerekek élvezik, hogy nem minden unalmasan egyforma, sokkal kreatívabb ötletek jutnak eszükbe.
Végül is, néz csak körül otthon vagy egy építkezést. Láttál már olyat, hogy csak kockákból építettek volna fel bármit is? Nem hiszem. Talán az unalmas felhőkarcolókat, de minden más esetben szükség lehet más alakú, formájú építőelemekre. Nem egy kocka világban élünk!
Az építőkockákat egyszerűen vágd ki otthon olyan formára, amilyenre gondolod. Lehet kocka, téglatest, gömb, trapéz, háromszög, bármi, ami eszedbe jut. Az is lehet, hogy a meglévő építőkocka játékokat használod alapul.
Alapanyagok:
- - faanyag
- - lazúr vagy
- - ételszínezék vagy
- - nem mérgező festék
Szükséges szerszámok:
- - dekopírfűrész
- - csiszolópapír
- - ecset vagy szivacs a festéshez
Ha nem vagy asztalos, vagy nincs gyakorlatod ilyen jellegű munkában (nos, itt az ideje elkezdeni), akkor kérj meg valakit, aki dolgozott már valaha dekopírfűrésszel.
Nem kell tökéletesnek lenni, csak véletlenszerűen dolgozz, ám pár fontos dolgot szem előtt kell tartanod:
- 1. 7 cm-nél kisebb darabokat ne vágj le, mert veszélyes lehet a babákra nézve (lenyelhetik az apróbb darabokat).
- 2. Kerüld el az éles, hegyes dolgokat, amelyek megsérthetik magukat a picik!
- 3. Kerekíts le minden élt! Használj csiszolópapírt vagy kézi csiszolót! Ha igazán profi munkát akarsz, akkor először géppel csiszolod le, aztán kézi csiszolóval simítod el a kisebb egyenetlenségeket.
Végül, bővítheted a variálási lehetőségeket, ha különböző színűre lefested az építőkockákat, vagy csak kiemeled egy lazúrral a fa erezetét.